Navigácia

Obsah

Mimoriadna zmena cestovného poriadku autobusovej linky 601463 Banská Bystrica-Horné Pršany

Typ: ostatné
SADS platnosťou od 15.03.2020 do odvolania je mimoriadna zmena pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy zavedením mimoriadneho režimu "školských prázdnin", v ktorom budú dopravné služby zo strany dopravcu počas mimoriadnej situácie na prímestských linkách poskytované v rozsahu ako počas dní školských prázdnin. Aktualizované cestovné poriadky nájdete na webowej stránke https://www.sadzv.sk

Od 13. marca 2020 až do odvolania dopravcovia SAD Zvolen, a. s. a Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, a. s. fungujú v prázdninovom režime. Pravidelne, a vo zvýšenej frekvencii, zabezpečujú dopravcovia dezinfekciu vozidiel ekologickými dezinfekčnými prostriedkami. Zvýšili aj preventívne opatrenia u všetkých pracovníkov prichádzajúcich do styku s verejnosťou.

Od 16. marca sa zakazuje cestovať v prostriedkoch MHD bez rúška
Mesto Banská Bystrica vyzýva obyvateľov, aby využívali verejnú hromadnú dopravu len v nevyhnutných prípadoch (preprava do práce, nemocnice a pod.). Tá bude naďalej fungovať podľa prázdninového cestovného poriadku. Zároveň oznamujeme obyvateľom, že od pondelka, 16. marca bude do vozidiel verejnej hromadnej dopravy povolený vstup len cestujúcim, ktorí sa budú chrániť rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou (odporúčame používať aj rukavice). Zároveň ich vyzývame, aby využívali bezkontaktnú formu úhrady cestovného. Dopravcovia zabezpečia otváranie všetkých dverí na autobusoch a trolejbusoch bez toho, aby museli cestujúci využiť dotykový systém na dverách.


Prílohy

Vytvorené: 13. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 3. 2020 18:04
Autor: Správce Webu